środa, 26 maja 2010
Moja matka to wariatka ! :)
wtorek, 25 maja 2010
"Miej serce i patrzaj w serce"
środa, 12 maja 2010
Jednodniowe lubawskie Buenos Aires
Publiczność jak najbardziej dopisała, gromko oklaskiwała występujących. O opinię na temat turnieju poprosiliśmy 19 letnią Klaudię
- Ilekroć w Lubawie odbywa się turniej tańca towarzyskiego, staram się w nim uczestniczyć. Odpowiada mi klimat tej imprezy, piękne stroje uczestników oraz sam taniec.
Miłym przerywnikiem między zmaganiami tancerzy był występ lubawskiej młodzieży z grupy All Stars. Nagrody wręczyli m.in. burmistrz miasta Edmund Standara, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Zenon Paprocki oraz dyrektor Zespołu Szkół Bolesław Zawadzki.
Udało nam się zadać kilka pytań jednej z zwyciężczyń w tymże turnieju. Mowa o Joannie z Olsztyna ( klub Power Dance )
- Tańczę od 7 lat. W tym co robię wspiera mnie rodzina i przyjaciele.
Zapytana o stres towarzyszący turniejom mówi :
-Oczywiście, że się stresuję, jednak biorę kilka głębokich oddechów i wychodzę na parkiet czując wsparcie bliskich mi osób.
Niedzielny turniej na pewno na długo zostanie w pamięci Lubawian, ze względu na ciepłą, rodzinna atmosferę, i co rzadko spotykane brak widocznej konkurencji pomiędzy tancerzami. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.
sobota, 8 maja 2010
Miejski Ośrodek Kultury zarzucił wędkę
W czwartkowe przedpołudnie nie tylko maturzyści walczyli ze stresem. Towarzyszył on też talentom łowionym przez Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie podczas zorganizowanego przeglądu artystów.
- Celem przeglądu jest promowanie istnych talentów Ziemi Lubawskiej – powiedział Andrzej Lewicki, animator kultury i członek jury. Towarzyszyli mu: muzykolog Agnieszka Kasprzycka i artysta muzyk Mirek Deredas. Uczestnic mili dziesieć minut, by na scenie zaprezentować swoje talenty.
Jako pierwsza zaprezentowała się Kinga Wardowska, uczennica klasy pierwszej SP w Nowym Mieście Lubawskim. „Ach jak fajnie być motylem” – czarowała swoim wykonaniem jury i publiczność na sali.
Łącznie zaprezentowało się 16 uczestników. Lista wywieszona przed salą widowiskową sugerowała,że talenty będą uzdolnione wyłącznie muzycznie. Choć wśród nich znalazła się jedyna tancerka,to nie stawiła się na przeglądzie. Co ciekawe największym zainteresowaniem cieszył się on wśród najmłodszych talentów ze szkół podstawowych i nieco starszych z gimnazjów. Nie zabrakło odważnych
i uzdolnionych chłopców. Na przeglądzie oprócz indywidualnych uczestników zagrały również zespoły: „Przerwa techniczna” z lubawskiego gimnazjum, licealny „Nieudane RKO” oraz dziewczęcy zespół z Sampławy.
Wśród wokalistów znalazła się uczestniczka grająca na gitarze i pianinie. – W szkole muzycznej w Iławie uczę się 2 lata – mówi Agata Krauzewicz z Sampławy. – Dwa razy w tygodniu mam tam zajęcia. Muzykę lubię od zawsze - dodaje dziewczyna.
Jakub Marchlewski to chłopak również z gitarą. Zaprezentował się z zespołem
z gimnazjum,a później sam dał niezły popis. Dobór utworów był bardzo zróżnicowany. Od piosenki harcerskiej do zagranicznego rocka. Warto wspomnieć,że całą imprezę poprowadził Damian Neumann, któremu ten ostatni klimat jest szczególnie bliski. Znamy go przecież z „Ryzyka Pożaru” .
Po około 30 minutowej naradzie, jury ujawniło wyniki. Zanim jednak wręczyli nagrody i pamiątkowe dyplomy, zwrócili uwagę na popełniane błędy przez uczestników. – Nie wytykamy ich wam w złej wierze. Po prostu chcemy,abyście unikali ich w przyszłości – powiedział Dredas.
Wyróżnienia zdobyli: Kinga Wardowska, Agata Krauzewicz, Jakub Rochewicz, Oliwia Olęcka, Patryk Wardowski oraz Anita Perużyńska.
Pozostałe talenty otrzymały dyplomy za udział w przeglądzie i pamiątki.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.
Mój komentarz przeczytasz na monikaojdowska.blogspot.com
Monia
Szymborska nie miała racji :)
piątek, 7 maja 2010
Inna nie znaczy gorsza
Nie tylko przyroda budzi się do życia. Nadchodzi lato,
a wraz z nim III Festiwal Piosenki Innej w Lubawie. Jego zwiastunem była konferencja zorganizowana w piątek 23 kwietnia 2010r.
w Miejskim Ośrodku Kultury.
27 czerwca i rozpoczyna się koncertem zapowiadającym festiwal. Wystąpią na nim lokalni wykonawcy. Usłyszymy m.in. bardzo zdolną Patrycję Mężykowską.
w zrealizowaniu festiwalu, który cieszy się powodzeniem w całej Polsce. - Lubawa stała się przystankiem poezji śpiewanej - powiedział Piotr. Nie możemy pozwolić, żeby go zburzyć.
Monia & Pati